Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, uždarykite pranešimą arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Vaikai ir kūdikiai

Žaislai kūdikiams: kokius rinktis ir į ką būtina atkreipti dėmesį?

Šių dienų rinkoje žaislų pasirinkimas – itin didelis, todėl tėvai ir kiti artimieji, norintys pradžiuginti pačius mažiausius šeimos narius, neretai toje gausoje pasimeta. Ypač svarbu, kad žaislai būtų saugūs, patikimų gamintojų, atitiktų kūdikio raidos ypatumus, būtų funkcionalūs ir lengvai prižiūrimi: ne paslaptis, kad mažyliai daugelį žaislų ištestuos juos įsikišdami į burnytę.

Taigi, šiame straipsnyje plačiau aptarsime, į ką svarbu atkreipti dėmesį ieškant tinkamiausių žaislų kūdikiams ir pasiūlysime kelis tinkamus žaislų pasirinkimus.

Pirmiausia – saugumas

Renkant žaislus kūdikiams svarbiausia pasidomėti, ar jie – sertifikuoti, saugūs naudoti: kūdikiai žaislus dažnai kiša į burną, kramto, todėl medžiagos turėtų būti netoksiškos.

„Little Dutch“ žaislai kūdikiams – universalaus dizaino, įdomūs, praktiški, kokybiški ir, svarbiausia, visiškai saugūs kūdikiams ir vaikams. Kiekvienas žaislas, prieš išleidžiant jį į rinką, yra kruopščiai testuojamas.

Little Dutch“ žaislus galima perduoti iš kartos į kartą: kūdikiai jų tiesiog nespėja nudėvėti. Talentingų kūrėjų komanda pagalvojo apie viską: žaislai dera net ir prie vaikų kambario interjero. Jie puikiai tinka dovanoti, nes yra dekoruoti patiems mažiausiems įdomiomis detalėmis, subtilūs ir patrauklūs ne tik kūdikiams, bet ir jų tėveliams. „Little Dutch“ skatina džiaugtis smulkmenomis.

Patikimų gamintojų žaislai

Labai svarbu rinktis patikimų gamintojų žaislus. Verta paminėti kelis jų. Pavyzdžiui, „Effiki“ gamina žaislus kūdikiams, patalynę, tekstilę, vaikiškus indus ir kitą produkciją. Nepaprastai gražius pastelinių spalvų ilgaamžius medinius žaislus kūdikiams ir vaikams reprezentuoja švedų prekės ženklas „JaBaDaBaDo“, o „Scrunch“ galiu pasiūlyti aukštos kokybės bei vaikams saugių smėlio žaislų.

Žaislų niekada nereikėtų pirkti turguose, mugėse: čia įsigyti žaislai gali būti nesaugūs kūdikiams (dažnai jie skleidžia nepageidaujamą kvapą, yra pagaminti iš per smulkių detalių, gali greitai skilti, nes yra pagaminti iš itin trapaus plastiko ir pan.). Rinkdamiesi į kokybę ir tyrimus investuojančių gamintojų produkciją, kurią rasite specializuotose vaikų prekių fizinėse ir internetinėse parduotuvėse, būsite tikri, kad mažyliui suteikėte viską, kas geriausia.

Kūdikio raidos ypatumai

Kūdikiai žaislus intensyviai liečia ir, kaip jau minėta, dažnai mėgsta jų paragauti, jie su pasauliu susipažįsta klausydamiesi ir stebėdami, todėl reikia atkreipti dėmesį į žaislo formą, spalvą, kokius garsus jis skleidžia, kokias kūdikio savybes lavins.

Kūdikystės laikotarpis tęsiasi visus metus, tad vienokie žaislai tiks naujagimiui ir kitokie – metinukui. Bene verčiausi dėmesio – motoriką lavinantys žaislai. Tikrai neprašausite, jei kūdikiui padovanosite migduką, minkštą knygutę čežančiais puslapiais, figūrėlių dėžutę (rūšiuoklį), medinį žaisliuką, specialiai kūdikiui skirtą dėlionę ar kaladėles ar ramią melodiją skleidžiantį muzikinį žaisliuką.

Žaislų funkcionalumas

Žinoma, patiems mažiausiems labiau tiks elementaresni, neįmantrių formų žaislai, bet jei renkame žaislą 6 mėn. ir vyresniam kūdikiui, svarbu, kad jis būtų funkcionalus. Pavyzdžiui, renkantis lavinamąjį kilimėlį reikėtų paieškoti skleidžiančio garsus, su integruotu projektoriumi ar pan., nes vargu, ar ant lanko sukabinti paprasti žaisliukai ilgam prikaustys mažylio dėmesį.

Tą patį galima pasakyti ir apie pliušinius žaislus: paprastas minkštas žaislas savame kūdikio veikiausiai nesudomins, todėl „MOONIE“ sukūrė meškučius ir triušiukus, padedančius kūdikiams greičiau nusiraminti ir užmigti. „MOONIE“ žaislai skleidžia 5 skirtingus garsus, kurie automatiškai po 30 min. išsijungia. Žaisluose integruota ir kelis skirtingus šviesos atspalvius skleidžianti naktinė lempa, tad palengvinama kūdikio priežiūra naktį. Tai kur kas funkcionalesni ir įdomesni žaislai, dominsiantys mažylius net kelerius metus ir kasdien lydėsiantys juos į sapnų karalystę.

Žaislų priežiūra

Atkreipkite dėmesį ir į žaislų priežiūros ypatumus. Pavyzdžiui, geriau, jei tekstilinius žaislus būtų galima skalbti skalbimo mašinoje, o ne rankomis ar, dar blogiau, tektų juos valyti valykloje. Geriau rinktis paprastų formų iš kietų medžiagų pagamintus žaislus, kad linkiuose nesikauptų nešvarumai: tokio tipo žaislus bus lengviau valyti.

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis sausio vasario kovo balandžio gegužės birželio liepos rugpjūčio rugsėjo spalio lapkričio gruodžio

Naujos Paskyros Rgistracija

Jau turite Paskyrą?
Log in instead Arba Atstatyti Slaptažodį