Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, uždarykite pranešimą arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Vaikai ir kūdikiai

Kaip išsirinkti šiltus drabužius ir aksesuarus vaikams?

Vaikų apranga – vienas didžiausių tėvų nerimą kurstančių mažylių auginimo apsektų: ar šiltais drabužiais aprengtas vaikas neperkais, ar nesušals, nesušlaps, ar jam bus patogu, ar jis nevaržomai galės judėti ir pan. Taigi, ką svarbu žinoti apie šaltojo metų laiko aprangą ir kaip išsirinkti tinkamus drabužius bei aksesuarus?

Vien viršutinių drabužių žiemai neužteks

Tikriausiai daugelis yra girdėję taisyklę, kad vaikus reikia rengti sluoksniais. Sušilęs vaikas visuomet galės nusimesti po striuke pasirengtą megztuką ar bluzoną, o sušalęs – apsirengti papildomą drabužį. Taigi, plačiau apie drabužių sluoksnius:

Pirmasis sluoksnis – termo apatiniai drabužiai

Tinkamiausi – termo marškiniai, marškinėliai, tamprės arba pėdkelnės. Jie turėtų būti vilnos arba specialaus drėgmę išgarinančio sintetinio pluošto (pavyzdžiui, populiariojo fliso). Medvilniniai drabužiai netiks todėl, kad jie vaikui suprakaitavus išliks drėgni.

Vidurinis sluoksnis: megztinis arba bluzonas

Vėlgi šaltu oru geriausiai tiks drabužiai iš vilnos arba minėtojo sintetinio pluošto.

Viršutinis sluoksnis: kombinezonas arba striukė ir kelnės

Kombinezonas: vientisas ar atskiras?

Mažiems vaikams puikiai tiks vientisi kombinezonai, paaugę vaikai dažniau rengiami atskirais kombinezonais, paaugliai įprastai renkasi vien tik striukę ar puspaltį.

Kombinezonas – TOP1 žiemos drabužis, tinkamas bet kokio amžiaus vaikui. Renkantis kombinezoną labai svarbu atsižvelgti į tai, ar vaikas jau vaikšto:

·        Nevaikštančiam ir daugiausia laiko vežimėlyje miegant praleidžiančiam mažyliui geriau rinktis vientisą kombinezoną: jį ne lengviau aprengti, bet ir nesušals vaiko nugarytė, kaip dažnai nutinka dėvint striukę.

·        1–2 m. ir vyresniems vaikams jau galima paieškoti ir atskiro kombinezono: jis mažiau varžo judesius, vaikas mažiau sukais, be to, užsukus, pavyzdžiui, į prekybos centrą striukę bus galima nusirengti, liekant vien su kelnėmis.

Lauko aprangos savybės ir audiniai

Mažus vaikus auginantys tėvai puikiai prisimena, kad vaikystėje jie patys dėvėdavo kailinukus, storas pūkines striukes arba paltukus su avikailio pamušalu. Tačiau storas drabužis – nebūtinai šilčiausias ir geriausias pasirinkimas: šių dienų gamintojai naudoja nuo šalčio, vėjo, drėgmės puikiai apsaugančius audinius, o striukės ir kombinezonai – lengvi ir ploni. Tai reiškia, kad vaikas galės leisti laiką lauke net ir esant neigiamai oro temperatūrai, vartytis sniege ir nejusti nė menkiausio diskomforto.

Striukių, kombinezonų audiniai, nors ir atsparūs vėjui bei drėgmei, turėtų būti laidūs orui, kad vaiko oda kvėpuotų: pasirodo, tai suderinama.

Kaip išrinkti tinkamus aksesuarus žiemai?

Daugelis tėvų atidžiai savo mažiesiems renka kombinezonus ar striukes, avalynę, tačiau pamiršta pasirūpinti tinkamais aksesuarais – kepurėmis, šalikais, pirštinėmis. Vaikai – kur kas jautresni šalčiui, speigui ir drėgmei, todėl greičiau peršąla, o prie to ženkliai prisideda netinkami šaltojo sezono aksesuarai. Kaip išrinkti geriausius?

Kepurė

Ieškant žieminės kepurės svarbu atkreipti dėmesį, ar ji – pakankamai stora, bent dviejų sluoksnių. Kaip ir kombinezonų, kepurių modelius galima pritaikyti pagal vaiko amžių. Kūdikiams ir darželinukams puikiai tinka kepurės-šalmukai: juos paprasta užmauti, šalmukas atstoja ir kepurę, ir kaklo movą/šaliką, o vaikui visuomet bus šilta ir jauku. Idealus pluoštas, iš kurio siuvami šalmukai vaikams – kašmyro, merino ar paprasta vilna, tik ji gali „kandžiotis“, tad ieškokite šalmuko su medvilnės pamušalu.

Pirštinės

Mažyliams geriau tiks kumštinės pirštinės: pastarosios geriau „užrakina“ šilumą. Norėdami, kad mažylis pirštines dėvėtų noriai, rinkitės žaismingas, dekoruotas smagiais bumbulais. 2–3 m. ir vyresniems vaikams tinkamesnės pirštuotos pirštinės. Skirtingiems orams reikėtų rinktis skirtingas pirštines: galima turėti ir medvilninių plonesnių, ir storesnių neperšlampamų, skirtų lipdyti sniego senį. Renkantis pirštines būtina atkreipti dėmesį į rankogalio ilgį ir plotį: rankogalis turėtų būti kuo ilgesnis, gerai apspausti riešą, kad nesiskverbtų šaltis ir į pirštines bei rankoves neprikristų sniego.

Šalikas arba kaklo mova

Turėkite omenyje, kad vaikai visuomet išsiblaškę, skuba rengtis, tad paprastą šaliką gali apsisukti netinkamai ir greitai pradėti skųstis gerklės skausmu. Tad geriau rinktis kaklo movą. Idealus pasirinkimas – merino arba kašmyro vilnos kaklo mova, ne tik šildanti, bet ir puošianti vaiką.

Beje, jei norite išvengti aksesuarų derinimo vargų – nesutampančių spalvų ar raštų, rinkitės kepurės, movos ir pirštinių komplektą.

Tad sėkmingų pirkinių ir smagaus laiko lauke!

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis sausio vasario kovo balandžio gegužės birželio liepos rugpjūčio rugsėjo spalio lapkričio gruodžio

Naujos Paskyros Rgistracija

Jau turite Paskyrą?
Log in instead Arba Atstatyti Slaptažodį